Irena Kolar Vudrag

Od 2000. godini kadi kao dramska pedagoginja u Zagrebačkom kazalištu mladih i surađuje sa raznim kazalištima, izvođačima i centrima dramskog stvaralaštva (KUC Travno, Zagrebačko kazalište lutaka, mađioničar Jozo Bozo, Zorin Dom, KC Peščenica, Udruga Suncokret, CK Maksimir, Dječje kazalište Dubrava). Osim dramsko-pedagoškog rada, od 2012. godine radi kao koordinator i doktor-klaun u udruzi Crveni nosovi- klaunovi doktori. Piše i režira autorske dječje predstave. Njezino je disanje kroz pisanje, a humor je tajni sastojak njenog rada. Školuje se u Internacionalnoj školi humora u Beču. Odrasla je na kazališnoj sceni i odmalena je zaljubljenik u glumu, riječi i maštu. Upija svijet očima sanjara i iznosi ga u svojim dramskim tekstovima i u režiji kroz predstave koje su pune karikiranih likova, dubine, ironije, mašte i veselja.